Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie zwrócił się do Trybunału z następującymi pytaniami prejudycjalnymi:
W przedmiocie pytania pierwszego TSUE podtrzymał swoje stanowisko, które wyrażał już we wcześniejszych orzeczeniach, że RRSO, które nie odzwierciedla wiernie wszystkich kosztów wymienionych w art. 3 lit. g) dyrektywy 2008/48, pozbawia konsumenta możliwości określenia zakresu jego zobowiązania w taki sam sposób jak brak wskazania tej stopy. Trybunał podkreślił również, iż obowiązek wskazania RRSO w umowie o kredyt w sposób jasny i zwięzły nie ogranicza się do zakazu zaniżania go, ponieważ błędne wskazanie RRSO może również zasadniczo polegać na zawyżeniu jego wartości. Tym samym TSUE podkreślił jak ważne jest wskazywanie przez kredytodawców w umowach kredytu RRSO, które zostało wyliczone zgodnie z założeniami przyjętymi w dyrektywie 2008/48.
W przedmiocie pytania drugiego Trybunał wskazał, że dochodzi do naruszenia obowiązku informacyjnego, jeśli uważny i rozsądny konsument nie jest w stanie zweryfikować okoliczności uzasadniających zwiększenie opłat związanych z wykonaniem umowy. Umowa powinna zatem opisywać w sposób jasny, jednoznaczny i zrozumiały warunki zmiany opłat związanych z jej wykonaniem i nie może pozostawiać w tym względzie jakichkolwiek nieścisłości dla konsumenta.
W odniesieniu do pytania trzeciego TSUE zaś zaznaczył, iż w przypadku braku przejrzystości informacji zawartych w umowie, które uniemożliwiają konsumentowi dokonanie jasnej i rzetelnej oceny wysokości swoich zobowiązań, bank może w określonym zakresie stracić prawo do naliczania odsetek i dodatkowych kosztów, przy czym przepisy unijne nie stoją na przeszkodzie, aby sąd krajowy zastosował sankcję w maksymalnym zakresie i konsument nie był zobowiązany do ponoszenia żadnych kosztów kredytu.